piątek, 28 czerwca 2013


Owsianka na wodzie (płatki owsiane, otręby pszenne i żytnie, len mielony), z owocami: jagodami, czereśniami, malinami, awokado, suszoną żurawiną, morelami i daktylami, ze serkiem wiejskim i uprażonymi wiórkami kokosowymi.

Zauważyliście jak mało dzieci w wieku szkolnym bawi się na dworze? Od pewnego czasu można zaobserwować ich brak. Na placach zabaw są tylko młode mamy z małymi dziećmi, te starsze mało, nawet bardzo mało czasu spędzają na świeżym powietrzu. Co zatem robią? Siedzą w domu przed komputerem, bawią się tabletami itp. Rozmowy z rówieśnikami prowadzą wirtualnie. O aktywnści fizycznej już nie wspomnę. Kiedyś na Pierwszą Komunię najbardziej cieszyły prezenty typu rower, zegarek, łyżworolki, a teraz? Elektornika! To jest przerażające. Dobrze, że jest postęp techniczny, ale niedobrze, że ten postęp pochłonął dzieci. Winni są też rodzice. Powinni pchnąć dzieci na dwór, powinny one bawić się w grupie. Pamiętacie zabawy w podchody, chowanego, "gonito"? Wiadomo, łatwiej jest usadzić dziecko przed komputerem, podać miskę z chipsami i mieć "święty spokój". Ale w przyszłości nie wyjdzie to dzieciakom ani na dobre ani na zdrowie. Zauważyłam, że o zdrowie i o aktywność fizyczną teraz bardziej dbają osoby dojrzałe. Cieszę się, że za czasów mojego dzieciństwa nie było tego wszystkiego co jest teraz, że mogłam korzystać z pięknej pogody wraz z moimi rówieśnikami. A Wy co sądzicie o tej "erze komputera"?

8 komentarzy:

 1. era komputerów i rodzicielskiej paranoi robi swoje, chociaż przyznam, że na moim osiedlu jeszcze są dzieciaki, które biegają po podwórku:) może dlatego, że jest tu bardzo spokojnie:)
  ależ u Ciebie owocowo:)!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile dodatków,ale widzę awokado, to już nie dla mnie :C

  OdpowiedzUsuń
 3. Owsianka smakuje mi tylko na mleku ;p Polecam w takiej formie!

  Eh, niestety, czasy się zmieniły. Teraz dzieciaki widzą przyjemność tylko w komputerze i telewizji. A szkoda, wielka szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak na mleku jest pyszna, ale gdy jest na wodzie to serek wiejski uzupełnia mi brak mleka;)

   Usuń
 4. Myślę dokładnie tak samo! Jak patrzę na dzisiejsze dzieci, to aż mi przykro, że jest tak cicho na dworze, nie ma tej radości, nie ma kogo uciszać :)
  Według mnie pewne elektroniczne gadżety powinny być dostępne od konkretnego wieku. Na pewno nie w okresie dzieciństwa, zresztą kiedyś taka rzecz była nagrodą, dzisiaj jest codziennością. To straszne, bo dzieci nie umieją się cieszyć z prezentów.

  Owsianka idealnie owocowa, ale ja jednak wybrałabym wersję na mleku :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się,że podzielacie moją opinię. Jednak czasami jest kogo "uciszać" bo jak już sie pojawią dzieciaki w wieku wczesnoszkolnym to słowa, jakie wypływają z ich ust nie mieszczą mi się w głowie, epitety, że aż strach!

   Usuń
 5. jej, fantastyczne bogactwo smaków!

  OdpowiedzUsuń